S
LtIEngIRu
Svetainės medis - Klauskite Indastrus -
Apie mus |Atestatai |Darbuotojų atestatai |Kontaktai |Spauda pie mus |Klauskite
Biržų TP - Elektros darbai
 
 
Spauda pie mus
Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Naujai įvertinta praeitis

UAB "Indastrus" atliko visus elektros darbus Kristaus prisikėlimo bažnyčioje, Kaune. Apie tai rašė žurnalas "Architektūra, projektavimas, statyba" (2005 pavasario numeris).

Ant Žaliakalnio šlaito stovinčios, iš visų Kauno miesto pusių matomos Prisikėlimo bažnyčios istorija prasidėjo 1922 m., kai kilo idėja Dievui atsidėkoti už atgautą laisvę ir pastatyti tautos atgimimo simbolį. 1928 m. buvo paskelbtas konkursas, o vėliau nuspręsta pasinaudoti trečiąją premiją laimėjusio inžinierius Karolio Reisono projektu. Tačiau paaiškėjus, kad projektui įgyvendinti prireiks apie 3 mln. litų, jis nebuvo patvirtintas.

Tad 1932 m. paruoštas iš esmės naujas projektas, pagal kurį ir buvo pradėta statyti. 1934 m. sumontavus pamatus bažnyčios statyba sėkmingai buvo tęsiama. Monumentalia architektūrine išraiška ir lakoniškumu išsiskiriantis pastatas išlaikė tradicinės bazilikinės bažnyčios modelį, nepaisant nemažo europietiško avangardo įtakos. 1940 m. buvo likusios neįrengtos tik perdangos, bokšto laiptai, interjero detalės ir netinkuota išorė. Penkis tūkstančius žmonių talpinančią erdvę turėjo puošti žymiausių Lietuvos menininkų kūriniai. Tačiau nepalankiai susiklosčius istorijai, sovietmečio okupacijos metais bažnyčia tapo popieriaus sandėliu, o 1952 m. čia įrengiamas Radijo gamyklos įrankių cechas: ant gelžbetoninių rėmų buvo paklotos perdangos, suskaidžiusios šonines navas į tris, vidurinę – į penkis aukštus. Sumontuoti techniniai įrenginiai. Išorinėse šoninių navų sienose išardytas kas antras piliastras ir paplatinti langai, priekyje primūrytas tambūras.

 
 1990 m. bažnyčia buvo grąžinta tikintiesiems, tačiau pusė amžiaus netinkamos eksploatacijos tikrai nepraėjo nepastebėti. Kadangi buvo nuspręsta bažnyčią pritaikyti ir kultūriniams renginiams, neužteko vien tik panaikinti praeities paliktų liekanų – pastatą reikėjo iš esmės rekonstruoti. Projektui vadovavo architektūros mokslų daktaras Algimantas Sprindys.
 
back   Atgal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UAB "Indastrus"
Pajuostės pl. 36,
LT-36104 Panevėžys

Tel. 8-45 502 335,
Faks. 8-45 502 318
El. paštas indastrus@indastrus.lt

© Indastrus Apie mus |Atestatai |Darbuotojų atestatai |Kontaktai |Spauda pie mus |Klauskite
Interneto svetainių kūrimas Interneto svetainių kūrimas optimizavimas seo